header1399

×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

مدیرکل نوسازی مدارس استان در مراسم آغاز عملیات اجرایی دبیرستان موقوفه صارمیه؛ بیش از 150 پروژه مدرسه سازی در سطح استان اصفهان فعال است

همزمان با هفته ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم، عملیات اجرایی احداث دبیرستان موقوفه صارمیه در اصفهان آغاز شد. کلنگ احداث این دبیرستان که هفدهمین واحد از مدارس موقوفه صارمیه می باشد، در مراسمی با حضور استاندار اصفهان در محل سابق مدرسه رحمت به زمین زده شد. مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، رئیس و اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از خیران نیک اندیش اصفهان در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه حضور داشتند. در این مراسم همچنین نوید داده شد که دبیرستان موقوفه صارمیه تا مهرماه 99 آماده افتتاح و بهره برداری شود.

بیش از 60  پروژه مدرسه سازی آماده تحویل به آموزش و پرورش استان

مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان در نشستی پیش از مراسم کلنگ زنی دبیرستان موقوفه صارمیه، ضمن قدردانی از توجه ویژه ای که استاندار اصفهان به فضاهای آموزشی دارد، اظهارداشت: فراهم کردن زیرساخت های مناسب و فضاهای آموزشی یکی از راهبردهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ شده است. سید مهدی میربد در ادامه گزارشی از فعالیت های اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان ارائه و اظهارکرد: تاکنون بیش از 60  پروژه آموزشی و پرورشی را آماده تحویل به اداره کل آموزش و پرورش استان کرده ایم، در عین حال که درصددیم تا مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید با کار شبانه روزی پروژه های بیشتری را آماده کنیم. وی با اشاره به افزایش درصد مشارکت خیرین در بسیاری از این پروژه ها، بیان داشت:  بیش از 70 درصد این پروژه ها با مشارکت خیرین و 13 درصد کاملا از سوی خیرین پیگیری و احداث شده است. وی با اشاره به تخصیص اعتبارات دولتی سال 97 به پروژه های نیمه تمام و به ویژه پروژه های نیمه تمام خیرساز، تصریح کرد: خوشبختانه درحال حاضر بیش از 150 پروژه فعال در سطح استان داریم.

از مهر 98 مدرسه خشت و گلی در استان نخواهیم داشت

 مدیرکل نوسازی مدارس استان با اعلام اینکه از ابتدای مهر 98 در سطح استان مدرسه خشت و گلی نخواهیم داشت، افزود: تمام مدارسی که علمک گاز دارند ولی بخاری نفتی داشته باشند را هم تا اول مهرماه تجهیز خواهیم کرد و دیگر این مدارس بخاری های نفتی نخواهند داشت. همچنین معماری سبز را در فضاهای آموزشی شروع کرده ایم و تلاش می کنیم تمام فضاهای آموزشی به گونه ای طراحی شوند که ضوابط و استانداردهای معماری سبز را داشته باشند. میربد همچنین به کلنگ زنی دبیرستان موقوفه صارمیه به عنوان هفدهمین واحد از مدارس موقوفه صارمیه اشاره و اظهارکرد: امروز عملیات اجرایی مدرسه ای آغاز می شود که نماد اهتمام به فضاهای آموزشی است.

تلاش برای فراهم کردن فضاهای آموزشی ایمن برای دانش آموزان

مدیرکل نوسازی مدارس استان در ادامه یادآور شد: اگرچه نیازها در بحث فضاهای آموزشی زیاد است، اما مدیریت و نگهداری این فضاها نیز بسیار مهم است و امیدواریم بتوانیم مشارکت خیران عزیز را در این زمینه نیز جلب کنیم. وی با تاکید براینکه تمام تلاشمان این است که با همه محدودیت های منابع مالی و نیروی انسانی و نیز مشکلاتی که بر سر راه ساخت و ساز وجود دارد، بتوانیم فضاهای آموزشی ایمن برای دانش آموزان فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی برسد که دیگر دغدغه فضاهای آموزشی ایمن برای دانش آموزان وجود نداشته باشد و مطمئن باشیم که همه آینده سازان میهن اسلامی در فضاهای ایمن مشغول تحصیل هستند.

موقوفه صارمیه تنها صرف آموزش و پرورش خواهد شد

استاندار اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در اهمیت و ضرورت وقف شکی نیست، اظهارداشت: براساس وقف نامه، 90 درصد موقوفه صارمیه طبق نظر واقف می بایست صرف مدرسه سازی در شهر اصفهان شود. عباس رضایی تاکید کرد: به عنوان استاندار اصفهان اعلام می کنم ده درصدی که طبق وقفنامه در اختیار حاکم وقف است را تنها به آموزش و پرورش اختصاص خواهیم داد و صرف هیچ کار دیگری نخواهد شد. وی همچنین با اشاره به تراکم جمعیت در مناطق مرکزی شهر و مشکلات ناشی از شلوغی، ترافیک و آلودگی هوا، توصیه کرد: فضاهای آموزشی خوب و باکیفیت در تمام نقاط شهر احداث شود تا خانواده ها دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

سرمایه های موقوفه حفظ و به آیندگان سپرده شود

رضایی همچنین خواستار توجه ویژه به مصرف بهینه شد و تصریح کرد: در وقف نیز باید نگاه ویژه ای به مصرف بهینه داشته باشیم، به طوری که در نگهداری موقوفات باید تلاش کنیم این سرمایه ها حفظ و به دست آیندگان سپرده شود. استاندار اصفهان با بیان اینکه اعتقادی به کلنگ زدن و مراسم کلنگ زنی ندارم و تا الان هم در هیچ پروژه ای کلنگ بدست نگرفته ام، تاکید کرد: در این مراسم صرفا برای عرض ارادت به خیرین بزرگوار آمده ام و امیدوارم بتوانیم شاهد ساخت فضای آموزشی با کیفیت باشیم که تا سالیان سال مایه خیر و برکت باشد. رضایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امروز نظام عزت و اقتدار خود را حفظ کرده است، گفت: درست است که فشارهای اقتصادی روی مردم و خصوصا قشر فرهنگی در اموزش و پرورش هست اما مردم ما به قدری بزرگوارند که همچنان پای این انقلاب و نظام ایستاده اند و اگر احیانا مشکلاتی و نارسایی هایی هم وجود داشته باشد به پای نظام نمی نویسند. وی خاطرنشان کرد: امروز ملت فهیم ما می دانند که در یک جنگ اقتصادی قرار داریم که علیه کشور شکل گرفته و باید ایستادگی کنیم، نفس وجود خیرین بزرگوار نیز دقیقا در همین راستاست و امیدوارم خداوند توفیق روزافزون به آنها عطا کند.

بهره برداری از دبیرستان موقوفه صارمیه در ناحیه 2 تا مهر 99

همچنین مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 اصفهان در این جلسه با اشاره به وجود 83 فضای آموزشی دولتی در این ناحیه که برخی دونوبته اداره می شوند، عنوان کرد: با وجود تلاش های زیادی که از سوی معلمان، مدیران و کارکنان از بدو تشکیل این ناحیه تاکنون انجام شده است ولی نگرانی هایی داریم که از جمله می توان به حجم ثبت نام زیاد دانش آموزان در مدارس این ناحیه اشاره کرد. حبیب اله عسکری همچنین فرسوده وناایمن بودن بسیاری از فضاهای آموزشی را یکی دیگر از نگرانی ها در ناحیه 2 عنوان و اظهارکرد:  25 مدرسه اوقافی در ناحیه وجود دارد که می توان گفت بیشترین تعداد مدارس موقوفی می باشد. با این وجود وجوهات معوقه داریم دغدغه ای برای ناحیه است که گاهی مشکلاتی برای متولیان ایجاد می کند. وی با بیان اینکه سن ساخت و ساز تنها 10 درصد مدارس ناحیه دو زیر 20 سال است و در 5 سال گذشته نیز تنها یک مدرسه در این ناحیه به بهره برداری رسید که عملیات اجرایی آن 8 سال قبل شروع شده بود. عسکری ابزار امیدواری کرد که مهر 98  دومین مدرسه خیرساز در ناحیه 2 به بهره برداری برسد و گفت: اگرچه خاستگاه صارمیه این ناحیه بوده است اما   امروز کلنگ اولین مدرسه موقوفه صارمیه در این ناحیه زده می شود. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این مدرسه با کیفیت و استانداردهای روز ساخت شد و مهر 99 شاهد بهره برداری از این مدرسه باشیم.

کلنگ هجدهمین مدرسه موقوفه صارمیه در آینده نزدیک به زمین زده می شود

مدیر دفتر موقوفه صارمیه نیز در ادامه این جلسه با قدردانی از موافقت استاندار با پیشنهاد احداث مدرسه ای از مدارس صارمیه در ناحیه 2 آموزش و پرورش اصفهان، گفت: این مدرسه در محلی احداث می شود که یکی از قدیمی ترین مدارس اصفهان است که بانوان بسیاری در این مدرسه تحصیل کردند و امیدواریم مدرسه خوب و پرورش دهنده بانوانی خوب و شایسته برای میهن اسلامی باشد. سید رحیم مدنیان  با اشاره به اینکه 13 مدرسه از موقوفات صارمیه درحال فعالیت در عرصه تعلیم و تربیت هستند، تصریح کرد:  3 واحد نیز با پیگیری هایی که به عمل آمد و همراهی اداره کل نوسازی مدارس استان آماده افتتاح و بهره برداری است، که یکی از این مدارس در ناحیه 4 و دو مدرسه نیز در ناحیه 3 خواهند بود. مدنیان بیان داشت: 16 مدرسه فعال از موقوفه صارمیه خواهیم داشت که هفدهمین مدرسه را هم قول داده اند تا مهر 99 آماده بهره برداری شود، براین اساس امیدوارم در آینده نزدیک کلنگ هجدهمین مدرسه را به زمین بزنیم. مدیر دفتر موقوفه صارمیه با اشاره به اینکه درحال حاضر تقریبا نیمی از مدارسی که به بهره برداری می رسد از سوی خیرین مدرسه ساز احداث می شود، گفت: معتقدم باید فرهنگ سازی صورت بگیرد که خیرین مبالغی را نیز وقف مدرسه کنند تا مدرسه پابرجا بماند. احداث مدرسه لازم است اما کافی نیست و باید آینده مدارس را هم درنظر داشت. وی همچنین یادآور شد: مستاجران چه در میدان امام(ره) و چه جاهای دیگر شهر اصفهان بایستی درهرصورت اجاره ای بابت محلی که هستند پرداخت کنند اما مستاجران موقوفات صارمیه می دانند اجاره ای که پرداخت می کنند صرف مدرسه سازی می شود که این امر بسیار مهم است. وی با بیان اینکه تاکید متولیان موقوفه صارمیه هم این است که نهایت دقت در عواید موقوفه و ساخت مدرسه صورت گیرد، گفت: در وقف نامه از جهات مختلف نظر واقف را می بایست تامین کنیم و به همین خاطر عواید این موقوفات باید صرف احداث دبیرستان و در شهر اصفهان شود.

گفتنی است، در پایان این مراسم کلنگ احداث دبیرستان موقوفه صارمیه واحد شماره 17 در محل سابق مدرسه رحمت از سوی جمعی از مسئولان و خیران استان به زمین زده شد و مسئولان بر آماده سازی این مدرسه در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کردند.

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز493
دیروزدیروز1112
هفته جاریهفته جاری10095
ماه جاریماه جاری24611
کل بازدیدکل بازدید770580

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید