header1399

×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

در جشنواره شهید رجایی استان اصفهان رقم خورد؛ اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان در گروه زیربنایی و تولیدی شاخص های عمومی اول شد

   بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان همزمان با هفته دولت و به منظور شناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور، استاندار اصفهان، معاونان و جمعی از مدیران و نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در سالن شریعتی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

  در جشنواره شهید رجایی استان اصفهان که روز چهارشنبه برگزار شد، ۶۶ دستگاه اجرایی شرکت کرده بودند که در پایان از 30 نفر از مدیران و کارمندان دستگاه ها به عنوان برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

 امسال در جشنواره شهید رجایی استان اصفهان اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان نیز موفق به کسب عنوان اول و دریافت لوح و تقدیرنامه این جشنواره شد. اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان عنوان اول را در گروه زیربنایی و تولیدی شاخص های عمومی با بیشترین تعداد شرکت کنندگان و از میان 20 دستگاه اجرایی استان از آن خود کرد. سیدمهدی میربد مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان به همراه حجت اله طالبیان بروجنی و حمیدرضا دادخواه از همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان به عنوان کارمندان نمونه خدمت، لوح تقدیر و جوایز این جشنواره را دریافت کردند.

تنظیم ضوابط و مقررات برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم

  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان پس از کسب رتبه اول  در گروه زیربنایی و تولیدی شاخص های عمومی در گفت و گویی، ضمن قدردانی از همه کارکنان این اداره کل در کسب این موفقیت، اظهارداشت: اعتقاد به تنظیم ضوابط و مقررات یک دستگاه برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم می تواند فاکتور بسیار مهمی در کسب موفقیت باشد، به ویژه اداره کل نوسازی مدارس که حوزه فعالیت آن دقیقا با آینده سازان کشور مرتبط است. سید مهدی میربد اظهارداشت: ایجاد اعتقاد به خدمت رسانی، چگالی خدمت را در دستگا ها بالا می برد که در این صورت مردم قادر هستند وزن خدماتی که ارائه می شود را بیشتر لمس و درک کنند. وی با بیان اینکه قطعا برنامه هایی که در اداره کل نوسازی مدارس استان داشته ایم موجب شده بتوانیم به این موفقیت دست پیدا کنیم، تصریح کرد: این برنامه ها از سنوات گذشته شروع شده و جا دارد از آقای  مهندس سجاد مدیرکل سابق نوسازی مدارس استان یادی کنیم که ما برنامه های ایشان را ادامه داده و تقویت کردیم تا به این نقطه رسیدیم و همچنین همه همکارانی که در کسب این موفقیت سهیم بوده اند، گرچه معتقدم هنوز راه زیادی پیش رو داریم و برنامه های زیادی در دستور کار داریم.

هدف غایی ساخت مدارس مستحکم، ایمن، پویا و خلاق برای آینده سازان کشور است

  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان درخصوص برنامه های این اداره کل اظهارداشت: اولین خبری که برای ابتدای مهرماه خواهیم داشت جمع آوری کلیه مدارس خشت و گلی و جمع آوری کلیه بخاری های نفتی از مدارسی است که علمک گاز درمحل وجود دارد و همچنین مدرسه سبز در سطح استان را خواهیم داشت. وی با بیان اینکه در گام بعدی جمع آوری مدارس سنگی و کانکسی را در دستور کار خواهیم داشت، افزود: هدف غایی ساخت مدارس مستحکم، ایمن، پویا و خلاق برای آینده سازان کشور است، چراکه فضای فیزیکی به عنوان یکی از ارکان آموزش و پرورش است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هم از آن یاد شده و در راستای این هدف تلاش می کنیم تا فضاهایی که متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی فراهم کنیم که شور و اشتیاق بچه ها را برای تحصیل هرروز بیشتر تقویت کند. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در ادامه با اشاره به اینکه در گروه زیربنایی و تولیدی شاخص های عمومی که اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان شرکت کرد 20 دستگاه اجرایی شرکت کرده بودند، تصریح کرد: رقابت در این گروه سخت بود، چراکه شاخص ها برای همه دستگاه ها یکسان است، درعین حال که دستگاه ها وظایف متفاوتی دارند، این موضوع نشان می دهد باید در ادبیات فنی ارزیابی دستگاه ها به یک ادبیات فنی مشترک رسیده باشیم تا بتوانیم در میان دستگاه های دیگر حائز رتبه شویم.

جشنواره ها باید انگیزه ای برای دستگاه های اجرایی باشد نه غایت و هدف

  میربد با تاکید براینکه این جشنواره ها باید انگیزه ای برای دستگاه های اجرایی باشد نه غایت و هدف، گفت: این پایان ها شروعی بر فعالیت های جدید است و همیشه باید اعتقاد داشته باشیم بهتر از این هم ممکن است و باید به آن برسیم، به خصوص اینکه معتقدیم مدرسه خانه دوم بچه هاست و ما می خواهیم کاری کنیم که مدرسه به معنای واقعی به محلی برای ایمنی و آرامش بچه ها تبدیل شود. وی مدرسه سازی را کار خطیری دانست و گفت: مدرسه سازی نه از جهت کار فنی و مهندسی که انجام می دهیم و ظرافت های خاص دارد، بلکه از این جهت که با ایمنی جانی و روانی بچه ها و به تبع والدین آنها سر و کار دارد اهمیت بسیار ویژه ای پیدا می کند. میربد به کاهش نیروی انسانی در اداره کل نوسازی مدارس استان اشاره و تصریح کرد: باتوجه به اینکه وظایف بین نیروهای موجود تقسیم می شود بار دیگر جا دارد از همه همکارانم تشکر کنم که از دورترین نقاط استان بر مدارس نظارت می کنند تا با بهترین کیفیت ساخته شود و بر تمام مراحل انجام کار نظارت ویژه دارند، همچنین باید از مردمی تشکر کنیم که ما را در انجام این وظیفه خطیر یاری می کنند و ما هم تلاش می کنیم از نظرات و پیشنهادات آنها نهایت استفاده را کنیم.

مدرسه سازی کار پیچیده و چندبعدی است

  وی با بیان اینکه مدرسه سازی کار پیچیده و چندبعدی است که نیاز به برنامه ریزی و تحقق برنامه ها، و نه صرفا شعار دارد، گفت: مدرسه یکی از معدود ساختمان های دولتی است که بیشترین مراجعه کننده را در طول روز دارد و انتظار ویژه ای از مدرسه می رود. وی ابراز امیدواری کرد مدارس زیربنای فکری را برای بچه ها فراهم کند و خاطرات خوب کودکی و نوجوانی فرزندانمان را رقم بزند.

اجرای دومین برنامه اصلاح نظام اداری در دولت تدبیر و امید

  در این مراسم معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه دومین برنامه اصلاح نظام اداری را در دولت تدبیر و امید داریم، اظهارداشت: دومین برنامه اصلاح نظام اداری مشتمل بر ده برنامه تدوین شده است که اگر بخواهیم مرور کلی کنیم هدف همه برنامه ها دولتی کارآمد، خادم مردم، چابک، منعطف و پیشران توسعه است. صدرالدین صدری نوش آبادی گفت: تفاوتی که دومین برنامه اصلاح نظام اداری با برنامه اول دارد این است که دو برنامه صیانت از حقوق شهروندان و مدیریت بهره وری نظام اداری و اجرایی کشور به آن اضافه شده است. وی افزود: برای این ده برنامه راهبردهایی هم تعریف شده که ازجمله چابک سازی و منطقی سازی اندازه دولت، توسعه دولت الکترونیک، توجه خاص به توانمندسازی کارکنان و ارتقا کیفی مدیران، اداره واحدهای عملیاتی در فضای رقابتی، صیانت از حقوق شهروندی، ارتقا شفافیت، پاسخگویی و سلامت اداری و ارتقا بهره وری است.

تاکید بر توانمندسازی کارمندان در دستگاه های اجرایی

  وی در ادامه با تاکید بر توانمندسازی کارکنان گفت: در سال های گذشته به معنای واقعی از توانمندسازی کارمندان در دستگاه های اجرایی غفلت شده است. وی بیان داشت: مدیران برخی دستگاه ها عنوان می کنند که نیروی زیادی دارند اما با این حال از نیازشان به استخدام تعدادی نیروی توانمند سخن می گویند. صدری با تاکید براینکه توانمندسازی فقط به معنی آموزش نیست، ادامه داد: مدیران باید از بین کارکنان موجود، نیروهای کارا و اثربخش پرورش دهند. معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی، توسعه دولت الکترونیک را از دیگر برنامه های اصلاح نظام اداری خواند و تصریح کرد: این کار باعث شفاف سازی و ارتقای سلامت اداری می شود. صدری، برون سپاری را نیز از برنامه های اصلاح نظام اداری توصیف کرد و افزود: دستگاه های اجرایی، اهتمام خاصی به این کار ندارند که شاید ریشه آن فرهنگی و فکری باشد، زیرا برخی تصور می کنند که با این کار، بخشی از حاکمیت برون سپاری می شود. وی با بیان اینکه در باره موارد ذکر شده در رنکینگ های بین المللی جایگاه چندان مناسبی نداریم، تاکید کرد: رتبه ما با توجه به پیشینه فرهنگی و دینی باید بالاتر باشد. معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه تفاهمنامه ای با همه دستگاه های اجرایی برای تعیین سهم آنها برای تحقق اهداف کمی برنامه اصلاح نظام اداری منعقد شده است، گفت: حلقه مفقوده ای در این زمینه وجود دارد، زیرا بُرش های استانی آن بخوبی تبیین نشده و لازم است مدیران دستگاه ها، سهم خود را پیگیری کنند. وی همچنین با اشاره به برخی مسائل اداری افزود: ما گفته ایم که متوسط سن مدیران باید 8 سال کاهش یابد یا ۳۰ درصد انتصاب ها از بانوان باشند، در حالی که این توصیه بدین معنا نیست که بطور حتم این کار باید در هر دستگاهی اتفاق بیفتد بلکه سهم هر دستگاه با توجه به شرایط آن مشخص شده است.

شرکت در جشنواره شهید رجایی ادامه دادن راه شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر است

  استاندار اصفهان هم در این مراسم با بیان اینکه جشنواره شهید رجایی فرصت بسیار خوبی برای ارزیابی عملکرد دستگاه ها، شناسایی نقاط قوت و ضعف دستگاه ها و تعیین شاخص عملکرد و برنامه برای سال های آینده است، گفت: تطبیق رفتارهای شخصیتی، فکری و عملی ما با دو شهید بزرگوار رجایی و باهنر می تواند ملاک و معیار مهمی باشد و هر دولتی که در این راستا قدم بردارد هویت انقلاب اسلامی را تثبیت می کند. عباس رضایی شرکت در این جشنواره را ادامه دادن راه شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر عنوان کرد و افزود: شفافیت عملکرد و ارائه آمار و ارقام در این روزها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، همچنین ایجاد روحیه انتقادگری درکنار تشویق و دلگرمی خادمان واقعی نظام جمهوری اسلامی باید مدنظر باشد. وی ابراز امیدواری کرد که برگزاری جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر فرصتی باشد برای معدود افرادی که در دستگاه ها نگاه خدمت و ادب به مراجعان خود را کمتر دارند و هشداری است تا آنها هم برای رضایت خاطر مردم و خدمت به آنها تلاش کنند.

پیشرفت روزافزون دستگاه ها در سایه ارزیابی عملکرد و نگاهی به آینده

  استاندار اصفهان با بیان اینکه رسالت ما مدیران در استان اصفهان به لحاظ تعداد شهدا و ایثارگرانی که داریم خطیرتر از سایر استان هاست، بیان داشت: تکریم از دستگاه ها و کارکنان ابزاری است که در جشنواره شهید رجایی پیش بینی شده تا مشوقی برای خادمین نظام باشد و شاید فرصتی که مشکلات به خصوص کارکنان شریف ادارات را هم احصا و رسیدگی کنیم. وی خطاب به معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: درحال حاضر بسیاری از دستگاه های ما نیازها و کمبودهایی دارند که توجه ویژه دولتمردان را می طلبد و این انتظار را از دولتمردان داریم که عنایت ویژه ای به مسائل استان اصفهان داشته باشند. رضایی در ادامه گفت: همواره باید سعی کنیم خودمان عملکرد خودمان را محاسبه کنیم تا در پیشگاه خداوند روسفید باشیم و با ارزیابی از عملکرد خودمان و نگاهی به آینده تا روز به روز پیشرفت خواهیم کرد.

هر سازمانی باید خود را نیازمند حضور در عرصه ملی و جهانی بداند

  استاندار اصفهان همچنین با بیان اینکه در راستای توسعه سازمانی و ارتقا جایگاه در شرایط فعلی، اهتمام به توسعه خدمات الکترونیک می تواند موثر باشد، تصریح کرد: رویکردهای مشارکت و برون سپاری فعالیت ها نیز کمتر پرداخته شده است. وی با اشاره به اینکه ایجاد پنجره واحد خدمات و به ویژه حمایت از بخش خصوصی مورد تاکید است، افزود: همچنین برای تهیه برنامه های عملیاتی صیانت از حقوق مردم باید تلاش کرده و درجهت ارتقا نظام سلامت اداری قدم برداریم. رضایی با تاکید براینکه تلاش در راستای اقتصاد مقاومتی باید یکی دیگر از محورهای عملکرد مدیران باشد، افزود: تلاش جهت جذب منابع مالی و اعتباری و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و اهتمام به اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی از دیگر اقداماتی است که باید در دستور کار مدیران قرار گیرد. استاندار اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: هر سازمانی باید برای بقای خود تلاش کند و خود را نیازمند حضور در عرصه ملی و جهانی بداند، براین اساس باید اصل بهبود مستمر را به عنوان یک اصل کلی محور فعالیت قرار دهیم که امیدوارم برگزاری این جشنواره ها قدمی در این راستا باشد.

  گفتنی است، در پایان بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان که به منظور شناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی در سالن شریعتی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده بود، از 30 نفر از کارمندان و دستگاه های اجرایی برگزیده با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز421
دیروزدیروز1112
هفته جاریهفته جاری10023
ماه جاریماه جاری24539
کل بازدیدکل بازدید770508

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید