×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

قانون صدور مجوز احداث بنا(پروانه ساختمان و بر و کف) برای فضاهای آموزشی

جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

عطف به نامه شماره 172868/36128 مورخ 23/12/1385 در اجراء اصل یکصد و بیست‌ و سوم (123) ‌قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون صدور مجوز احداث بنا(پروانه ساختمان و بر و کف) برای فضاهای آموزشی که با عنوان لایحه دوفوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده ‌بود، با تصویب در جلسه علنی مورخ 22/1/1386 و عدم اظهار نظر شورای محترم نگهبان در مهلت قانونی به‌پیوست ارسال می‌گردد.
غلامعلی حدادعادل
رئیس مجلس شورای اسلامی

قانون صدور مجوز احداث بنا (پروانه ساختمان و بر و کف)
برای فضاهای آموزشی
ماده واحده – وزارت آموزش و پرورش برای ساخت مدارس و حوزه‌های علمیه مورد تأیید شورای عالی حوزه علمیه برای ساخت حوزه‌های علمیه خواهران و برادران از پرداخت هرگونه عوارض و هزینه‌های صدور پروانه به شهرداریهای سراسر کشور معاف می‌باشند.
تبصره 1 – کلیه مراجع صادرکننده مجوز احداث بنا از جمله شهرداریها، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بخشداریها و دهیاریهای سراسر کشور مکلفند مجوز احداث بنای مدارس و حوزه‌های علمیه مذکور را بدون رعایت تشریفات صدور پروانه ساختمانی و فقط با اعلام بر و کف ظرف پانزده روز از تاریخ وصول درخواست وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه مذکور صادر نمایند.
تبصره 2 – رعایت بر و کف اعلام شده از سوی شهرداری مربوط و سایر ضوابط و مقررات فنی و شهرسازی از سوی وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه مذکور ضروری است.
تبصره 3 – کلیه مدارس متعلق به وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه مذکور که درگذشته احداث گردیده و فاقد مجوز احداث بنا می‌باشند مشمول این قانون می‌گردند.
قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و سه تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ بیست و دوم فروردین‌‌ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و شش مجلس شورای اسلامی تصویب و در مهلت
مقرر موضوع اصل نود وچهارم(94) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نظر شورای نگهبان واصل نگردید./ن
غلامعلی حدادعادل
رئیس مجلس شورای اسلامی

 

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز6
دیروزدیروز805
هفته جاریهفته جاری3022
ماه جاریماه جاری26204
کل بازدیدکل بازدید502672

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید